Reklama

Park Duchacki
Wiadomości Podgórze
Napisz do nas!
Coś ciekawego dzieje się w Twojej dzielnicy?

Poinformuj nas, prześlij zdjęcia: wiadomości.krakow@wp.pl

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Trwają prace przy II etapie rewitalizacji Parku Kurdwanów. Prace zostały dofinansowane z Budżetu Obywatelskiego w roku 2021 kwotą 1,4 mln zł

 

W ramach projektu planowane jest zagospodarowanie całego terenu parku poprzez m.in. remont alejek, montaż nowych ławek i koszy, atrakcje dla dzieci i młodzieży.
Park Kurdwanów obejmuje obszar od ulicy Turniejowej do ulicy Halszki. Chociaż w ostatnich latach przeprowadzono tam kilka remontów, to mieszkańcy zgłaszali, że nie zostało tam zrobione wszystko. Na ich prośbę park doczekał się rewitalizacji. W ramach prac przewidziano budowę i przebudowę alejek parkowych, budowę i przebudowę placów zabaw, siłowni zewnętrznej, elementów małej architektury oraz sieci oświetlenia.
Na terenie Parku Kurdwanów, wzdłuż ulicy Halszki zmodernizowano boisko do koszykówki i siatkówki. Udało się już także zrobić ogród społeczny i psi wybieg. Koszt wykonanych prac to ponad 2 mln zł.
Aktualnie trwają prace związane z drugim etapem – “Park Kurdwanów Wschód”. Zakres zadań obejmuje boisko do gry w piłkę, teren wzdłuż ulicy Bujaka oraz teren smoczego skweru.
W ramach trwającego etapu wykonano toaletę wraz z przyłączami, zamontowano ławki, stoły piknikowe, kosze, wykonano nawierzchnię alejek oraz nasadzenia.
Park Kurdwanów znajduje się w rejonie ul. Turniejowej i Bujaka. Zajmuje powierzchnię 4,22 ha. To największy park w Dzielnicy XI Podgórze Duchackie. Atrakcje to m.in. place zabaw, amfiteatr i góra saneczkowa.
Park Kurdwanów słynie z organizowanego tam co roku festynu „Jesień kurdwanowska”. W ramach imprezy odbywają się biegi przełajowe, wyścigi rowerowe oraz liczne koncerty., które przyciągają mieszkańców całego Krakowa.

Oprac i fot. (Kaj)

Share Button