Reklama

Park Duchacki
Wiadomości Podgórze
Napisz do nas!
Coś ciekawego dzieje się w Twojej dzielnicy?

Poinformuj nas, prześlij zdjęcia: wiadomości.krakow@wp.pl

W dniach 2-3 grudnia 2023 w godz. 11.00-20.00, Stowarzyszenie PODGORZE.PL zaprasza na Rynek Podgórski na najbardziej wyjątkowe wydarzenie w mieście – Świąteczne Targi Rzeczy Wyjątkowych! Będzie więcej stoisk, więcej atrakcji i oczywiście ta sama ponad stuletnią wiktoriańska karuzela.

Na jeden weekend Rynek Podgórski ponownie zapełni ponad 80 stoisk, głównie lokalnych artystów, rzemieślników i drobnych wytwórców. Wszyscy będą oferować piękne i wyjątkowe, prawdziwe małe dzieła sztuki. Od ceramiki, świec, przez biżuterię, ozdoby świąteczne i wiele więcej.

Nasi wystawcy mają niepowtarzalną okazję zaprezentować swoje wyroby tak szerokiej publiczności, a goście, którzy odwiedzą Rynek Podgórski mogą nabyć prezenty, oczywiście tylko te wyjątkowe. Każdy z wystawców chętnie opowie o swoim rękodziele, a niektórzy nawet zaprezentują na żywo swoje umiejętności.

Tradycyjnie jedno stoisko udostępniamy organizacjom charytatywnym, tym razem będą to twórcy z Białorusi (w sobotę) i Fundacja Człowiek dla zwierząt (niedziela).

Nie zabraknie też stoiska Stowarzyszenia PODGORZE.PL, gdzie będzie można kupić wyjątkowe podgórskie upominki, takie jak skarpety, kubki, przewodniki i pocztówki, a także dowiedzieć się o działaniach stowarzyszenia.

Największą ozdobą i atrakcją, podobnie jak w poprzednich latach będzie ponad stuletnia wiktoriańska karuzela, która zawsze cieszy się ogromną popularnością zarówno wśród dzieci jak i dorosłych. Zrekonstruowana z przypadkowo odnalezionych elementów jest niczym magiczny wehikuł, który zabiera w podróż w czasie, której trudno się oprzeć. Tak jak kiedyś wędrowała po jarmarkach Austro-Węgier, dziś nadal zachwyca.

Targi to nie tylko okazja do przedświątecznych zakupów, ale także okazja do spotkania i wspólnego biesiadowania przy aromatycznej kawie, grzanym winie czy ciepłych daniach. Jak co roku strefa gastronomiczna będzie zróżnicowana.

Podczas targów zawsze przygotowujemy szereg wydarzeń towarzyszących: warsztaty dla dzieci i dorosłych, spacery z przewodnikami, a także koncert, w tym roku będzie to występ wybitnego jazzmana Joachima Menzla, któremu będzie towarzyszyć Kasia Bogusz.

Oczywiście nie może zabraknąć także wizyty prawdziwego św. Mikołaja z workiem prezentów!

strona wydarzenia: targi.podgorze.pl

facebook: https://www.facebook.com/madeinpodgorze

Share Button