Reklama

Park Duchacki
Wiadomości Podgórze
Napisz do nas!
Coś ciekawego dzieje się w Twojej dzielnicy?

Poinformuj nas, prześlij zdjęcia: wiadomości.krakow@wp.pl

Projekt współfinansowany ze środków Miasta Kraków. Patronat medialny „Wiadomości”

 

W dniach 3-4 grudnia 2022 roku, na jeden weekend Rynek Podgórski ponownie zapełni ponad 70 stoisk, głównie lokalnych artystów, rzemieślników i drobnych wytwórców.

Od 2008 roku Stowarzyszenie PODGORZE.PL organizuje Targi Rzeczy Wyjątkowych, początkowo w czerwcu, a od 2016 roku w grudniu, nadając im przedświąteczny charakter. Stworzyliśmy wyjątkowe, cykliczne wydarzenie, które na stałe wrosło w krajobraz Rynku Podgórskiego.

 

 

Wydarzenie od wielu lat cieszy się dużym zainteresowaniem i sympatią nie tylko lokalnej społeczności, ale i mieszkańców całego Krakowa. Targi stanowią również świetną atrakcję dla turystów, którzy pragną poznać nieco mniej znane, a bardzo ciekawe zakątki naszego miasta.

Świąteczne Targi Rzeczy Wyjątkowych to wyjątkowo klimatyczny kiermasz rękodzielniczy, który idealnie wpasowuje się w grudniową, przedświąteczną atmosferę. Nasi Wystawcy mają niepowtarzalną okazję zaprezentować swoje rękodzieło, a Goście, którzy zawitają na Rynek Podgórski mogą nabyć prezenty, oczywiście wyjątkowe.

Współpracujemy z artystami i rzemieślnikami głównie z prawobrzeżnego Krakowa, zapewniając wysoki poziom artystyczny oferowanych wyrobów.

Nasze targi są doskonałą okazją, by spotkać prawdziwych pasjonatów. Każdy z wystawców chętnie opowie o swoim rękodziele, niektórzy zaprezentują na żywo swoje umiejętności – wykonując biżuterię czy rzeźbiąc szachy. Poznanych na targach wystawców, klienci targów odwiedzają w ich pracowniach przez cały rok.

Nie zabraknie też stoiska Stowarzyszenia PODGORZE.PL, gdzie będzie można kupić wyjątkowe podgórskie upominki, takie jak skarpety, kubki, przewodniki i pocztówki, a także dowiedzieć się o działaniach stowarzyszenia.

Największą ozdobą i atrakcją, podobnie jak w poprzednich latach będzie ponad stuletnia wiktoriańska karuzela, która zawsze cieszy się ogromną popularnością zarówno wśród dzieci, jak i dorosłych. Zrekonstruowana z przypadkowo odnalezionych elementów jest niczym magiczny wehikuł, który zabiera w podróż w czasie, której trudno się oprzeć. Tak jak kiedyś wędrowała po jarmarkach Austro-Węgier, dziś nadal zachwyca mieszkańców wielu polskich miast, a także pojawia się w filmach.

Targi to nie tylko okazja do przedświątecznych zakupów, ale także okazja do spotkania i wspólnego biesiadowania przy aromatycznej kawie, grzanym winie czy ciepłych daniach. Jak co roku strefa gastronomiczna będzie zróżnicowana, ze szczególnym naciskiem na zdrowe jedzenie. Będzie można skosztować słodkich wypieków, ciepłych kanapek, zjeść przepyszną rozgrzewającą zupę czy zasmakować w pierogach.

Podczas targów zawsze przygotowujemy szereg wydarzeń towarzyszących: warsztaty dla dzieci i dorosłych, pokazy, spacery z przewodnikami, a także koncerty. Oczywiście nie może zabraknąć także wizyty prawdziwego św. Mikołaja z workiem prezentów!

W ostatnich latach podczas trwania Targów każdego dnia Rynek Podgórski odwiedza kilka tysięcy osób.

Poprzednie edycje targów były wspierane finansowo przez Radę Dzielnicy XIII i Radę Dzielnicy XI, od kilku lat wspierane się także przez Urząd Miasta Krakowa.

strona wydarzenia: targi.podgorze.pl
facebook: https://www.facebook.com/madeinpodgorze

Fot. archiwum Paweł Kubisztal

 

Share Button