Reklama

Park Duchacki
Wiadomości Podgórze
Napisz do nas!
Coś ciekawego dzieje się w Twojej dzielnicy?

Poinformuj nas, prześlij zdjęcia: wiadomości.krakow@wp.pl

 

 

 

W ramach festynu rodzinnego Ludowe Echa Kurdwanowa w sobotę 8 czerwca odbył się występ seniorów z Centrum Aktywności Seniorów „Kurdwanów” i „Dobrej Nadziei”. Obydwa CAS-y działają pod egidą Stowarzyszenia Dobrej Nadziei, które ma siedzibę przy ulicy Batorego 5. Działalność CASów finansowana jest ze środków Miasta Krakowa.

Seniorzy zatańczyli 4 tańce bałkańskie. Ich występ był efektem uczestnictwa w warsztatach Tańce w Kręgu i Liniowe, prowadzonych przez panią Beatę Kajdańską.

Zajęcia taneczne odbywają się w siedzibie CAS- w Domu Kultury Kurdwanów oraz w Domu Kultury YMCA przy ul. Krowoderskiej. Na Kurdwanowie działają dwie grupy – dla początkujących i zaawansowanych tancerzy.

Seniorzy, a właściwie seniority (jak określił miły pan konferansjer na festynie) oprócz cotygodniowych spotkań przez cały rok – nie ma przerwy wakacyjnej – występują również na przeglądach twórczej aktywności organizowanych dla krakowskich CAS-ów oraz w imprezach taneczno- integracyjnych organizowanych przez panią koordynator na Kurdwanowie. Mogą w ten sposób zaprezentować i wykorzystać efekty swych ćwiczeń.

Jednak najważniejsza jest wspaniała atmosfera i wspólna zabawa, jakiej można doświadczyć podczas zajęć. Niektóre osoby twierdzą, że czekają na dzień „taneczny”, bo podnosi się wtedy ich nastrój i poziom radości. A tańczy się różne tańce w kręgu i liniowe: etniczne, tanga i zumby…

Tańczyć może każdy, można zacząć w każdym wieku i dobrze się bawić oraz ćwiczyć w ten sposób pamięć i kondycję fizyczną.

 W naszych CAS-ach prowadzone są również inne zajęcia: taniec na krześle, gimnastyka, fitness, nordic walking, wykłady krajoznawcze, historyczne, ze zdrowego żywienia, plastyczne, językowe, wycieczki po Krakowie i poza Kraków, i wiele innych.

Można w każdej chwili się zapisać, wszystkie zajęcia są bezpłatne, ich uczestnicy stworzyli sympatyczne, przyjazne środowisko.

Siedziba CAS- u  Kurdwanów to parter Domu Kultury Kurdwanów przy ul. Witosa 39, a siedziba CAS Dobrej Nadziei to Stowarzyszenie Dobrej Nadziei przy ul Batorego 5.

Zapraszamy!

Share Button