Reklama

Park Duchacki

Wiadomości Podgórze

Napisz do nas!

Coś ciekawego dzieje się w Twojej dzielnicy?

Poinformuj nas, prześlij zdjęcia: wiadomości.krakow@wp.pl

Redaktor naczelny: Jarosław Kajdański

 jaroslaw_kajdanskiUrodził się na Kresach Zachodnich, w Szczecinie, w 1959 r. Od 1981 r. w Krakowie. Studiował medycynę, psychologię i (indywidualnie) filologię polską. Brał udział w opozycji antykomunistycznej. Współpracował m. in. z magazynem „Świat”, „Czasem Krakowskim” i „Tygodnikiem Solidarność”, stały korespondent dwutygodnika polonijnego „Gwiazda Polarna” (Wisconsin – USA), publikował również w „Gońcu Teatralnym” oraz w „Kulturze” paryskiej. Założyciel i redaktor miesięcznika lokalnego „Wiadomości”, ukazującego się w części krakowskiego Podgórza. Z racji wykonywanego zawodu zajmuje się również fotografią. Członek Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich. O sobie mówi, że jest zawodowcem, a dziennikarstwo to jego pasja, która go dużo kosztuje. To cena niezależności. Społecznik od zawsze, jest radnym Dzielnicy XI, porywa się na rzeczy niemożliwe do zrealizowania, jak choćby Park Duchacki. Pracoholik. Wrażliwy na piękno (kobiety), przyrodę, taniec i muzykę.

pustyBarbara Bączek

barbara_baczekAbsolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej UJ. Na swoim koncie ma współpracę z prasą lokalną („Obserwator Lokalny”, „Wiadomości”), radiem  (TokSport, Radiofonia) oraz portalami internetowymi (Onet, NiceSport,  Beautiful&Healthy). Najbliższe są jej tematy społeczne, sportowe i lifestylowe. Obecnie poza dziennikarstwem zajmuje się reklamą internetową. W wolnych chwilach uwielbia czytać książki, jest też wiernym kibicem sportowym.

pustyElżbieta Ćwik

elzbieta_cwikKrakuska z przekonania, zamiłowania i zamieszkania.Fascynują ją obce kultury oraz ludzie z pasją. Uwielbia poznawać nowe smaki, odmienne punkty widzenia, a także historie życia. Ukończyła filologię polską ze specjalnością komunikacja społeczna na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie oraz studia podyplomowe – Marketing w sieci na WSE im. ks. Józefa Tischnera. Publikowała w amerykańskim dwutygodniku polonijnym „Gwiazda Polarna” oraz krakowskiej prasie lokalnej. Z miesięcznikiem „Wiadomości” współpracuje od 2008 roku.

pusty

Krzysztof Duliński

krzysztof_dulinskiAbsolwent Wydziału Prawa i Administracji UJ (specjalność: dziennikarstwo). Pracował jako dziennikarz, Kierownik Biura Prasowego Małopolskiego Urzędu Marszałkowskiego i Rzecznik Prasowy Grupy Nowy Styl. Obecnie freelancer realizujący zlecenia z zakresu dziennikarstwa, copywritingu i PR dla różnych podmiotów, właściciel firmy Skład Faktów. W grudniu od wielu lat z radością wciela się rolę Świętego Mikołaja, odwiedzając dzieci w domach, przedszkolach, firmach. Prywatnie tata nastoletnich bliźniaczek, miłośnik górskich wędrówek.

pusty

Maria Fortuna-Sudor

maria_frotuna_sudorNauczycielka i dziennikarka związana z Krakowem od czasów studiów na polonistyce na WSP.  Mieszka na Kurdwanowie i z tej perspektywy postrzega świat, Polskę i gród Kraka, ze szczególnym uwzględnieniem Podgórza. Jest polonistką w G. nr 35 w Krakowie. Od 2000 r. współpracuje z „Wiadomościami”, od 2010 redaktor Niedzieli Małopolskiej – dodatku regionalnego Tygodnika Katolickiego Niedziela. Publikuje również w ogólnopolskim miesięczniku „Wychowawca”. W swoich artykułach szczególnie chętnie porusza tematy związane ze społeczeństwem; rodziną, oświatą, seniorami. Lubi pisać o historii, zwłaszcza tej lokalnej, mało lub w ogóle nieznanej. Prywatnie żona Karola i mama dorosłego syna Jakuba. Lubi podróżować po Polsce i świecie.

pustyKrzysztof Janik

krzysztof_janikUrodził się w Krakowie w 1955 roku. Studiował na Politechnice Krakowskiej i w Wyższej Szkole Ekonomicznej. W latach 2003-04 był współzałożycielem a potem sekretarzem redakcji branżowego miesięcznika „Kurier Pocztowy”.  W 2004 roku wydał zbiór felietonów „Spod biurka”.
Od 15 lat mieszka  w Podgórzu Duchackim, od 2005 roku z przerwami, współpracuje z „Wiadomościami”.
Wrażliwy i empatyczny, interesuje się sportem, historią i polityką. literaturą, teatrem i filmem. Zbiera znaczki pocztowe. Jest epizodystą i statystą filmowym.