Reklama

Park Duchacki
Wiadomości Podgórze
Napisz do nas!
Coś ciekawego dzieje się w Twojej dzielnicy?

Poinformuj nas, prześlij zdjęcia: wiadomości.krakow@wp.pl

21 czerwca odbył się komisyjny odbiór długo wyczekiwanej przebudowy ulicy Cechowej na odcinku od ul. Łużyckiej do ul. Niebieskiej.

 

Prace rozpoczęły się 15 stycznia br., wykonała je firma Rejon Utrzymania i Budowy Dróg sp. z o.o., wespół z Miejskim Przedsiębiorstwem Wodociągów i Kanalizacji S.A w Krakowie. Koszt ok. 3 mln zł. W ramach tego wykonano podbudowaną nawierzchnię, pobocza, chodniki, podjazdy, przyłącza wodociągowe i kanalizację opadową.

Na koniec prac Marek Gurgul, właściciel firmy ogrodniczej z ul. Cechowej, wyszedł z inicjatywą społeczną, aby przy pomocy swoich pracowników upiększyć nową ulicę, w czym aktywnie dopomogli mu mieszkańcy. Na poboczach, podsypanych estetycznym grysem,  pojawiły się berberysy, tawuły i wymodelowane świerki. I mieszkańcy, i przejezdni są pod wrażeniem nowej ulicy Cechowej.

A czekali na ten remont dziesiątki lat. Warto przypomnieć, że mieszkańcy Piasków Wielkich trzykrotnie byli zmuszeni wyjść na ulice, blokując Cechową 29 czerwca i 26 września 2017 r. oraz blokując Łużycką 18 lipca 2017 r., aby wzmocnić walczących o miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego dla rejonu Świątnik, czyli ul. Tuchowska – Cechowa – Łużycka. Nasza redakcja relacjonowała te protesty na bieżąco.

Sukces to zasługa i determinacja lokalnych społeczników i aktywistów, którzy wsparli działania na szczeblu Urzędu Miasta i Rady Miasta, tu na szczególne wyróżnienie zasługuje radny Józef Jałocha.

Sprzyjała pogoda, ale też wyjątkowa atmosfera, mieszkańcy monitorowali na bieżąco przebieg prac, do dobrej współpracy z wykonawcą swój wkład wniósł także proboszcz parafii w Piaskach Wielkich ks. Wiesław Czubernat, który udostępniał pomieszczenia katechetyczne na spotkania informacyjne, a także udostępnił teren na plac parkingowy dla ciężkiego sprzętu. Brawa dla Piasków Wielkich!

Tekst i fot. Jarosław Kajdański

Share Button