Reklama

Park Duchacki
Wiadomości Podgórze
Napisz do nas!
Coś ciekawego dzieje się w Twojej dzielnicy?

Poinformuj nas, prześlij zdjęcia: wiadomości.krakow@wp.pl

W ostatni weekend września Stowarzyszenie PODGORZE.PL zaprosiło na jubileuszową, dwudziestą edycję Podgórskich Dni Otwartych Drzwi, swoje największe doroczne wydarzenie. Na początku był to dzień, potem dwa, a teraz to już cały weekend wypełniony zwiedzaniem prawobrzeżnego Krakowa. Ostatnich latach liczba wydarzeń przekroczyła 50. Od wielu lat PDOD odbywają się w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa i ich temat przewodni jest inspiracją do poszukiwania nowych atrakcji.

Są z nami miejsca obecne od samego początku – jak pracownia pozłotnicza Ossolin Art., ale i takie które z różnych względów otwierają swoje drzwi tylko raz lub kilka razy. W ciągu tych 20 edycji w programie PDOD znalazło się blisko 200 obiektów i setki autorskich spacerów, które zabrały uczestników w najmniej odkryte zakątki Podgórza. Niezmiernie cieszą nas zachwyty uczestników nad odkrytymi miejscami, nowe znajomości i nowe historie, które dzięki nim zostaną napisane. Bo odkrycia czekają za rogiem, za każdymi otwartymi drzwiami.

Podgórskie Dni Otwartych Drzwi mogą odbywać się tylko dzięki pasjonatom, którzy poświęcają swój wolny czas na przygotowanie wydarzeń oraz właścicielom obiektów, którzy godzą się zaprosić odwiedzających. Zapraszamy na XXI Podgórskie Dni Otwartych Drzwi w ostatni weekend września 2022.

Inf. od Paweł Kubisztal,  Stowarzyszenie PODGORZE.PL

Od redakcji:

Gratulujemy jubileuszu, byliśmy świadkami, a czasem patronami medialnymi tego wydarzenia, które promuje Podgórze w atrakcyjny sposób.

 

Share Button